Koguvõimsus - 3 MW
Projektide arv - 350+
Vähendatud CO2 emissioone - 3300t aastas
Esindatud - 7 riigis

Meist

SolarStone sai alguse 2015 aastal, mil asutajad Mait, Silver ja Mattis seisid silmitsi uudse väljakutsega elamusehituses – kuidas kasutada nutikaid taastuvenergia lahendusi kaasaegse ja kestva katuse rajamisel. Kolme asutaja näol said kokku kogemused inseneeriast, katuseehituse ekspertiisist ning materjaliteadustest.

Mis probleemi me lahendasime?

Kivikatusel on äärmuslikus põhjamaises kliimas omad tugevad eelised. Kivikatus on Euroopas enimkasutatud katusematerjal, mistõttu seadsime tootearenduse lähteülesandeks lahenduse sobituvuse betoon- ning savikiviga. Turul saadaolevad tuule- ning päikeseenergial põhinevad lahendused tundusid liialt kallid või tehniliselt sobimatud, muuhulgas ka ebasobiva väljanägemise tõttu.

2015 oli murdepunkt, kus fotoelektriliste elementide (PV) valdkonnas toimunud hinnarevolutioon tõi päikesepaneelide tasuvuse tasemele, kus PV lahendused ei olnud enam ainult enam preemiumklassi klientuurile orienteeritud. Fakt, et päikesepaneelid toimivad efektiivselt ka meie parasvöötmekliimas, lisas ettevõtmisele uue mõõtme ning andis kindluse, et päikesepaneel võiks toimida edukalt kui katusekattematerjal.

Milles seisneb SolarStone’ toote kontseptsioon?

Väljakutseks oli kombineerida kivikatuse tugevus, selle traditsioonid ning integreerida nende vahele PV paneelid. Samal ajal panna kiviruudud ilmastikukindlalt ühilduma päiksepaneelide moodulitega nii, et katus oleks lisaks funktsionaalsusele ka esteetiliselt atraktiivne. 2015 aasta sügiseks ehk kaks kuud peale ettevõtte asutamist olid valmis esimesed prototüübid. 

Solarstone senised saavutused

2016 – EAS-i toel 1. Solarstone müügikõlbliku toote sünd ja esimene maksev klient Tartus.

2017 – Koostöö algus BMI Grupiga ning tootmise kolimine Viljandi, Tallinn tn 58 ning koostöö algus Solarest OÜ-ga.

2018 – Esimene müük Rootsi ja Suure-Jaani tervisekeskuse valmimine, millest sai esimene suur avalik objekt. 2 uue toote sünd  ning olulise maamärgini jõudmine – 500kW ehitisintegreeritud paneele paigaldatud. Viljandimaa Aasta toode 2018.

2019 – Kokku üle 180 teostatud projekti koguvõimsuses üle 1,7MW. Esindatud kokku 7 riigis. Kaasatud strateegiline roheinvestor Sunly OÜ.

 

 

Võta meie eksperdiga ühendust